Kimlik Nedir?

kimliknedir

SMS KİMLİĞİ (ORİGİNATOR) NEDİR?
SMS Kimliği Cep Telefonunuza gelen kısa mesajların gönderen kısmı yerinde gönderen kurum,şirket,dernek v.b. adının görünmesidir.Diğer bir deyiş ile Originator olarak adlandırılan bu hizmetimiz ile 11 haneye kadar başlık belirlenebilir.

NASIL TANIMLANIR VE KULLANILIR?
Gönderenin belirlemiş olduğu 11 haneli başlık onay aşamasından geçtikten sonra abone panelinden görünmeye başlar ve mesajınızın göndeirm aşamasında yine gönderici tarafından seçilebilir.

Gönderici tarafından yapılan duyuru, Kampanya v.b. çeşide göre mesaj gönderimi esnasında seçilebilir.Örneğin bir AVM kendi adı ile kampanyaları ile mesaj gönderebilirken, personeline duyurular için ayrı bir rehber oluşturabilir ve onlara özel bir başlık ile gönderim sağlayabilir.


ONAY AŞAMASI NE ŞEKİLDE İŞLEMEKTEDİR?
Marka Tescil Belgesi ile koruma altına alınan veya Devlet kurumları tarafından kullanılan isimlerin Originator olarak onaydan geçmesi ilgili yasalar çerçevesinde mümkün değildir.

Bankalar ve/veya bilinen markaların adı ile eşleşen Originator taleplerine kesinlikle tarafımızca BTK ve Telekomunikasyon Kurumu mevzuatları gereği kesinlikle tarafımızca izin verilmemektedir.